free responsive web templates

40 dni z JP2

"Nie bójcie się tajemnicy Boga.
Nie bójcie się Jego miłości."

40 dni ze słowami  św. Jana Pawła II na Twojej komórce.


Ci, którzy go wspominają, mówią, że było w nim coś, co sprawiało, że przyciągał do siebie ludzi. „Był ascetyczny, z wyrazem stałego zamyślenia na twarzy”; „Co wieczór przebywał w konfesjonale i kiedy go opuszczał, a byli jeszcze ludzie do spowiedzi, przepraszał, że już musi wyjść i mówił, kiedy wróci. Pierwszy raz widziałem takie zachowanie księdza” - można przeczytać we wspomnieniach o św. Janie Pawle II. 

Mobirise

Kiedy w październiku 1978 roku, 40 lat temu, wezwano go na konklawe, przebywał na spływie kajakowym ze swymi studentami. Wyjeżdżając, powiedział do nich: „Nie martwcie się, wrócę do was za kilka dni”. Nie wrócił, bo kardynałowie zgromadzeni w Rzymie wybrali właśnie jego - kard. Karola Wojtyłę - na kolejnego papieża. 

Mobirise

Postanowiliśmy przypomnieć ludziom, zwłaszcza młodym, słowa papieża-Polaka. Chcielibyśmy aby ci, którzy weźmą udział w akcji, choć przez chwilę zastanowili się nad tym, czego uczył Jan Paweł II. Był przecież człowiekiem pełnym pasji i różnorodnych zainteresowań. Zakochanym w Bogu i drugim człowieku. 

Mobirise

Każdy, kto wypełni formularz , przez kolejnych czterdzieści dni będzie otrzymywał krótki cytat (w formie SMSa) z fragmentem nauczania św. Jana Pawła II. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji, która poprzez swoje działania chce trafiać szczególnie do młodzieży, czyli do tych, którzy są przyszłością i nadzieją całego Kościoła.


Kto go inspirował do działania? Skąd brał siły i mądrość, by prowadzić Kościół przez wiele lat? Jakimi słowami zwracał się do chrześcijan z całego świata? Z pomocą na poszukiwanie odpowiedzi przychodzi akcja „40 dni z Janem Pawłem II”, która nawiązuje do obchodów 40 rocznicy rozpoczęcia pontyfikatu papieża. 

Dziękujemy Sanktuarium  św. Jana Pawła II w Krakowie za wsparcie i współpracę w tworzeniu tej inicjatywy.

Zgłaszam się!

Całkowity koszt usługi to 15 zł.
Płatność poprzez bankowość elektroniczną. 

wsparli nas:

FUNDACJA
YOUNG TREE 

POWIADOMIENIA

Jeżeli chcesz dowiadywać się o ciekawych inicjatywach zapisz się: